Svatební web
Ivy Strakerlové a Jožky Čermáka

Obřad spojený se mší svatou začne v sobotu 12. října v 11:00 v kostele Všech svatých v Rožnově pod Radhoštěm. Na místo můžete dorazit nejen hromadnou dopravou (vlakové i autobusové nádraží jsou přibližně pět minut pěšky od kostela), ale samozřejmě i autem. V případě, že byste potřebovali odvoz autem, ale bohužel jej nemáte k dispozici, nebo naopak víte, že pojedete autem a jste ochotni se o nějaké volné místo podělit, napište to prosím do knihy hostů. Děkujeme.

Možnosti parkování u kostela

Po dobu obřadu bude otevřena farní zahrada za kostelem. Místo je určeno primárně pro auta patřící do svatební kolony. Dále také můžete využít i veřejná parkoviště v okolí kostela. P V tomto případě si prosím nezapomeňte opatřit parkovací lístek z automatu ;-)

#unplugthewedding

V dnešní digitální době spousta z nás některé vzácné chvíle prožívá pouze skrz čočky fotoaparátů a displeje mobilů. Na naší svatbě budeme mít oficiálního fotografa. Jeho fotky sem dáme volně k dispozici. Zkuste proto prosím náš velký den prožít s námi a ne ve společnosti Vašeho mobilu či fotoaparátu. Předem Vám za to velice děkujeme!

Po obřadu nám prosím utvořte špalír. Venku se prosím nerozprchněte nikam daleko. Rádi bychom se s Vámi se všemi vyfotili na skupinové fotce před hlavním vchodem do kostela. Poté bude prostor pro gratulace a případně i předávání darů. Hosté pozvaní na oběd budou mít tuto možnost i odpoledne v restauraci.

Odjezd svatební kolony

Řadit se budeme před kostelem. Jako první pojede auto ženicha a nevěsty. Řazení svatební kolony s hosty pozvanými na oběd bude mít na starosti svědek a bratr ženicha v jedné osobě (Kuba). V případě jakýchkoliv komplikací či dotazů se prosím obracejte přímo na něj. Kontakt je uveden tady na webu.

Jak strávit odpoledne v Rožnově a kde se dobře najíst?

Pokud jste obdrželi pozvání i na večerní oslavu a nejste místní, doporučujeme Vám oběd v některé z rožnovských restaurací. V centru města jich je poměrně hodně. Za sebe můžeme doporučit tyto restaurace:

Rožnov je pěkné turistické místo, jistě najdete nějaký způsob, jak strávit čas do večera. Pokud byste chtěli nějaké tipy od domorodců, pak vězte, že v případě pěkného počasí se určitě vyplatí procházka podzimní přírodou spojená s návštěvou některé z částí Valašského muzea. Osobně bychom asi nejvíce doporučovali Valašskou dědinu. Muzeum (respektive jeho expozice v budově Sušák) je také dobrou alternativou v případě horšího počasí. Za návštěvu určitě také stojí nově postavená rozhledna podle nedávno nalezených plánů slavného architekta a autora malebných dřevěných staveb na Pustevnách - Dušana Jurkoviče. Více informací o městě i jeho okolí pak zcela jistě najdete na webu roznov.cz. Na další detaily se pak přímo na místě můžete poptat v místním turistickém infocentru. Najdete ho na Masarykově náměstí, hned vedle zelené budovy radnice.

Obrázek: Dřevěné městečko

Barvy

Budeme se brát na podzim, a proto bude naše svatba laděna do překrásných podzimních barev. Příklady barev najdete v následující tabulce. Ta Vám může posloužit mimo jiné také jako inspirace, až budete přemýšlet, co na sebe. Samozřejmě to ale není povinností. Přesný dress code nevyžadujeme ;-)

Barva Pro znalce názvů Pro znalce RGB :) Ukázka
Tmavě červená do vínova burgundská #900020  
tmavě červená #8b0000  
vínová #b61919  
Oranžová (doplňková) korálová #ff7f50  
tmavě oranžová #ff8000  
oranžová #ffa500  
Tmavě žlutá jantarová #ffbf00  
zlatá #ffd700  
Zelená (doplňková) lesní zeleň #228b22  
středně zelená #008000  
tmavě zelená #006400  

Svatební web Ivy Strakerlové a Jožky Čermáka © 2019